Etkili Danışmanlık ve Etüt

Eğitim Bilimleri’nde, etkin rehberlik anlayışıyla sunduğumuz etüt ve danışmanlık saatleriyle öğrencilerimizin kişisel gelişimlerine ve sınava hazırlık konularında ihtiyaçlarına yönelik gerekli desteği veriyoruz.

Eğitim Bilimleri’nde ‘Etkin Rehberlik ve Danışmanlık Sistemi’ eğitim anlayışımızın ana temasıdır. Bu sistemde her öğrencimizin bir danışman öğretmeni bulunur. Danışman öğretmen, veli-öğrenci dinamiğini kullanarak öğrencimiz için “Nasıl daha verimli olunur?” sorusuna cevap bulur.

Danışmanlık sistemimizde öğretmenlerimiz her veliyle sık görüşmeler yapar; öğrencinin sınav tarihlerini, devamsızlık durumunu, sınav sonuçlarını paylaşır. Öğrenci ve dersleriyle ilgili genel/özel durumlar ve çözüm yolları konuşulur.

Danışman öğretmenlerimiz, bir aile bireyi gibi öğrenci ve veliyle her zaman iletişim halinde kalarak, dış etkenlerden kaynaklanma ihtimali olan sorunları henüz ortaya çıkmadan önlemeye çalışır. Aynı zamanda danışman öğretmenlerimiz öğrencisinin bilgilerini sisteme girerek tüm öğrencilerimiz hakkında yeterli bilgiye sahip olur.

MEDYA MERKEZİ

FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
BİZİ TAKİPTE KALIN

Bartın Küre Özel Eğitim Kursu resmi sosyal medya sayfaları üzerinden bizi takip edebilirsiniz.