Kulüp Çalışmaları

YARATICI DRAMA  VE FANTASTİK EDEBİYAT KULÜBÜ

Tanım

Sahneyle, izleyiciyle ama her şeyden önce kendinizle yüzleşeceğiniz, tiyatroyu hem teorik, hem pratik olarak deneyimleyeceğiniz bir kulüp yaratıcı drama ve fantastik edebiyat kulübü.Fantastik edebiyat ile  de yaratıcılığın sınırlarını zorlamayı hedefliyor sihirlerin, robotların, savaşların, taht kavgalarının ve nice olayların yaşandığı dünyalara yelken açma deneyimini sunuyor üyelerine...

Hedefler

Hem vücut dilini, hem de sözlü dili kullanmak;

Disiplinli olmak;

Grup çalışmasını başarabilme, bir diğerine sahip çıkmak;

Tiyatronun fantastik dünyasına ve açtığı yeni yollara nüfuz etmek;

Kişiliğini geliştirmek.

Uygulamalar

Dil çalışmaları,  kısa hikaye çalışmaları, senaryo çalışmaları ,afiş hazırlama etkinliği,kostüm tasarım ve dekor tasarım çalışmaları.

SATRANÇ KULÜBÜ

Asırlar boyu gizemini koruyan ve insanların ilgisini çeken; pek çok araştırmaya konu olan satranç; içerdiği bilgi boyutuyla bilimsel, gerektirdiği yaratıcılık sebebiyle sanatsal, top yekün bir enerji, bilgi ve beceri mücadelesi haline dönüşebildiği için de spor özelliklerini bünyesinde barındıran bir etkinlik olup; son yıllardaki haliyle eğitimin bir parçasıdır. Kulübümüz bu gizemi çözecek öğrencilerimizle keyifli vakit geçirmeyi ve başarılar kazanmayı hedeflemektedir.

GÖRSEL SANATLAR KULÜP DERSİ

Görsel sanatlar eğitiminin konusu; algılama, düşünme ve bedensel eylemlerin de katıldığı, süreç içerisinde kendini ifade etme biçimidir. Öğrenciler bireysel yeteneklerini, estetik ve eleştirel yönlerini keşfederek, orijinal çözümler bulurlar.

Sanata farklı bir gözle bakarak, kültürler arası farkındalığa duyarlı, özgüven duyguları gelişmiş bireyler olarak yetişirler.

Görsel sanatlar eğitimi almış bir öğrenci, mezun olurken;

Özgün düşünme, üretme ve deneme kapasitelerini geliştirmiştir.

Estetik duygusunun gelişmesiyle, sanat ve tasarımla ilgili olarak bilinçli estetik yargılar üretebilir.

TAŞ BOYAMA

Taş boyama çalışmamızda el-göz koordinasyonu ve küçük kas gelişimi için güzel bir sanat etkinliğidir. Ayrıca farklı malzemelerin etkinliklerde kullanımı ile yaratıcılık anlamında ilerleme kaydettiğimizi düşünüyorum.

MEDYA MERKEZİ

FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
BİZİ TAKİPTE KALIN

Bartın Küre Özel Eğitim Kursu resmi sosyal medya sayfaları üzerinden bizi takip edebilirsiniz.